Żwirek dla kota z kukurydzy. Nasz test!

W poprzednim wpisie omawialiśmy różnego rodzaju żwirki dla kotów dostępne od lat na rynku. Od pewnego czasu na rynku dostępna jest nowość – żwirek dla kota z kukurydzy Super Benek Corn i jego testowaniem zajęli się przez ostatni tydzień z kawałkiem nasi eksperci – Reszka i Lucky. Jak również kilka zaprzyjaźnionych z nami kudłaczy, których opinie przekażemy niebawem.

Jak przekonacie się na zdjęciach (a wiadomo, że kota nikt nie zmusi do pozowania), koty pokochały go jak własny, od pierwszego… „wąchnięcia”. Po tygodniu – z kawałkiem – okazało się, że nasz duet preferuje żwirek naturalny, bezzapachowy, choć Super Benek Corn występuje również w odmianach o zapachu bryzy morskiej czy świeżej trawy. Spełnia on też nasze – człowiecze – oczekiwania.

Żwirek dla kota, który się nie roznosi

Żwirek dla kota z kukurydzy, to żwirek, który się nie roznosi (po mieszkaniu). Oczywiście, że zapamiętale zagrzebujący koteł, który robi wrażenie jakby chciał się do Chin przekopać, wysypuje go poza kuwetę. Ale nie przyniesie Wam go do pościeli, bo zwyczajnie nie przyczepia się do łap.

W konsystencji jest bardzo delikatny, czyli nie ma opcji na kaleczenie łap (co się czasami zdarza, zwłaszcza u maluchów i dorosłych z mocno nadwrażliwymi opuszkami). Nasze koteły akurat nie gustują w jadaniu żwirku, ale i to się niektórym zdarza. W tym przypadku, jako że jest to żwirek wyprodukowany z naturalnego surowca nic nie zagraża zdrowiu kota nawet w przypadku połknięcia pojedynczych granulek.

Gdzie wyrzucać żwirek dla kota?

W tym przypadku nie ma problemu – jest to żwirek, który można wyrzucać do toalety, Nic nie zapcha, całkowicie się rozpuści, a nie bez znaczenia jest i to, że jest całkowicie biodegradowalny. Nawiązując do poprzedniego wpisu, jeśli maci ogród, to taki żwirek też się świetnie nadaje na nawóz.

Co ile wymieniać żwirek dla kota

Teraz kwestia ekonomii, czyli co ile wyrzucać żwirek dla kota? Czy żwirek Super Benek Corn jest wydajny? Producent podaje, że przy jednym kocie całość wystarczy wymieniać co 3-4 tygodnie. Jak na razie minęło trochę ponad tydzień i wygląda na to, że częsta wymiana kuwety rzeczywiście nie będzie potrzebna.

Koteły u nas rezydują dwa, ale ich możliwości przerobowe rozkładają się na trzy kuwety. Hołdujemy zasadzie, że kuwet powinno być tyle, ile kotów plus jedna. Na bieżąco wybieramy grudki (bardzo dobrze, ściśle się zbryla, nie rozlatuje się), a tylko uzupełniamy i jest dobrze.

Żwirek dla kota, który wybrać?

Pochłanianie zapachów to kolejna kwestia, istotniejsza nawet dla kotów, niż dla ludzi. Jak wiadomo, w porównaniu z człowiekiem, koty mają bardzo silnie rozwinięty węch. To, że my nie czujemy kuwetowych smrodków (a nie czujemy) to kwestia wtórna, ale fakt, że oba nasze puchacze korzystają naprzemiennie ze wszystkich kuwet już o czymś świadczy.

Oprócz wspomnianych wyżej wersji zapachowych zest też wersja Golden Super Benek Corn z wałeczkami o charakterystycznym, regularnym kształcie i gładkiej powierzchni, co skutecznie ogranicza wynoszenie żwirku poza kuwetę. Tą odmianę z pewnością docenią Perfekcyjne Panie Domu, które nie chciały by za często sprzątać wokół kuwety.

W dobie internetu nie ma problemu z zakupem większego zapasu żwirku, który dostarczą nam pod próg, no bo co w sytuacji, gdy nagle okaże się, że żwirek się kończy, my nie mamy samochodu, a najbliższy zoologiczny jest oddalony o kilka kilometrów? Sama niejednokrotnie miałam ten problem, a taszczenie choćby i małej paczki ebonitowego żwirku nie przysłużyło się mojemu kręgosłupowi. I tu jeszcze jedno pozytywne zaskoczenie – żwirek dla kota z kukurydzy Super Benek jest bardzo lekki! Taki akurat do jednej ręki dla kobietki. Przeciwwaga dla damskiej torebki taka.

Żwirek kukurydziany dla kota opinie

Nasze płaskogłowe (cytuję Pratchetta) i my zadowoleni. Na pewno żwirek kukurydziany zagości na stałe w kuwetach naszych kociaków. Ale ciekawi bardzo jesteśmy Waszych opinii. Jeśli zechcecie, podzielcie się nimi z nami na fanpejdżu Kocia Kołyska na Facebooku.

A my już wkrótce podzielimy się zdjęciami naszych zaprzyjaźnionych kociaków, które również miały okazję testować żwirek kukurydziany Super Benek Corn!

M. (alias Gytha Ogg)

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Przewiń do góry