Dzień Zwierząt Bezdomnych – to właśnie dziś!

Dzień Zwierząt Bezdomnych, smutne trochę święto, ale też dobra okazja aby zwrócić uwagę na fatalny los tych pozbawionych opieki, przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób każdy z nas może się włączyć się w działania, które skutecznie poprawią sytuację bezdomnych zwierząt.

Głód, pragnienie, brak dachu nad głową, ohydna ludzka agresja, to codzienność blisko miliarda bezdomnych psów i kotów na świecie, i setek tysięcy w samej tylko Polsce.

Jak możemy im pomóc? Chociażby kierując się zasadą: NIE KUPOWAĆ LECZ ADOPTOWAĆ! To słynne i znane i od lat angielskie „Don’t Shop – Adopt!„. Możemy zostać wolontariuszem w miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt, w lokalnym oddziale Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami czy przekazać darowiznę na ich rzecz. Możemy także stworzyć tzw. Dom Tymczasowy/Zastępczy dla zwierząt, czekających na adopcję.

Bezdomność zwierząt to nie tylko olbrzymi i wciąż nierozwiązany problem, ale przede wszystkim wstydliwa plama na całej ludzkości. To ludzkiej niefrasobliwości, nieodpowiedzialności, braku uczuć i sumienia „zawdzięczamy” rzesze bezdomnych, niechcianych i nieszczęśliwych zwierząt.

Nie myślimy o sterylizacji, kastracji do czasu, aż pojawi nam się w domu niechciany miot. Nie ma komu oddać? Oddajmy je ulicy! Znudził nam się słodki kociak kupiony córce na urodziny lub pod choinkę? Wyrzucamy go gdzieś na ogródkach czy w zapuszczonych piwnicach. Nie mamy z kim zostawić psa jadąc na ekskluzywne wakacje? Przywiązujemy go do drzewa w lesie.

To my, ludzie, zgotowaliśmy im ten los. I warto o tym pamiętać nie tylko w Dniu Bezdomnych Zwierząt.

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Przewiń do góry