kocia ankieta wyniki podsumowanie

Wszyscy kochamy koty! Podsumowanie wyników ankiety Kocia Kołyska

Jak pewnie wiecie, niedawno pozwoliłem sobie przeprowadzić skromną ankietę wśród miłośników kotów. Chciałem Was lepiej poznać, po to, by dostarczać Wam lepszych treści. Dziś macie okazję poznać samych siebie. Oto podsumowanie ankiety, której wyniki nie zaskakują, choć jest kilka niespodzianek, przynajmniej dla mnie.

Kociara rządzi!

Nie zaskakuje fakt, że zdecydowana większość ankietowanych to kobiety (84,2 procent). Jakoś tak się utarło w powszechnej świadomości, że jak Kot, to automatycznie Kociara. Dowodem mogą być, chociażby tysiące memów z samotną (koniecznie samotną!) kobietą otoczoną gromadą kotów. Chyba najzabawniejszym przejawem tego stereotypu jest fakt, że swoistej kocio-kobiecej dyskryminacji doświadczyłem na własnej skórze. Kiedy zacząłem udzielać się na różnego rodzaju forach dyskusyjnych czy grupach na Facebook»u, grupowicze odnosili się do mnie w komentarzach jak do kobiety. Było to w pewien sposób słodkie, kiedy czytałem coś w stylu „Kochana, powinnaś zrobić tak i tak”. Starajcie się jednak unikać stereotypów. Nie jestem starą panną, a też mam i kocham koty.

Wszyscy kochamy koty!

Jeżeli chodzi o wiek, statystki nie są już tak jednoznaczne. Nie ma wyraźnej dominacji jakiejś grupy i procentowy udział rozkłada się w miarę równomiernie. Mnie osobiście cieszą dwie skrajne wartości: mamy reprezentację osób w przedziale wieku 17 lat i mniej oraz przedstawicieli grupy 65 lat i więcej. O czym to może świadczyć? Że bez względu na wiek, wszyscy kochamy koty!

wiek miłośników kotów

infografika – wiek miłośników kotów

Koci eksperci

Niespodzianką, przynajmniej dla mnie, są odpowiedzi na pytanie o etapy rozwoju Kociary/Kociarza. Przyznaję, rozpoczynając przygodę z kocim blogiem myślałem, że większość Czytelników to będą — podobnie jak ja — początkujący kociarze. Osoby poszukujące w sieci podstawowych informacji na temat żywienia kota, pielęgnacji kota, zdrowia kota itp. Tymczasem z ankiety wynika, że większość (57,9 proc., tyle samo ankietowanych ma też kota) to osoby mające już spore doświadczenie, natomiast początkujących kociarzy nie ma w ankiecie w ogóle! Przypadek? Mamy w tym kraju samych kocich ekspertów? A może sami chcemy się za takich uważać?

Jak pisać o kotach?

Dla mnie jest to bardzo ważna wiadomość. Podobnie, jak i odpowiedzi na pozostałe pytania. Muszę zatem skupić się na nieco innej grupie docelowej, jak to mawiają marketerzy, zadbać o cykliczność i regularność publikacji (większość ankietowanych życzy sobie, by posty pojawiały się 2-3 razy w tygodniu). Gorzej z tematyką postów. Równie wielu ankietowanych chciałoby zarówno więcej, jak i… mniej (?!) informacji z poszczególnych kategorii. Przyznam, że na tych wynikach się rozłożyłem i nie bardzo wiem, jak je interpretować. Może znajdzie się tu jakiś specjalist(k)a od analizy i pomoże? Zapraszam do kontaktu, na fanpejdż i dedykowaną grupę tematyczną na FB.

koty kategorie tematyczne

infografika – czego szukają kociarze

Kosmetyczne poprawki

Niewielki (ale jednak!) procent ankietowanych miał również zastrzeżenia co do intuicyjności i ogólnego wyglądu strony. Trzeba będzie i to poprawić. Tak czy inaczej, czeka mnie mnóstwo pracy. Jestem jednak dobrej myśli, że uda mi się temu wyzwaniu podołać. Dla Was. Zostańcie zatem z Kocią Kołyską, bo teraz będzie już tylko lepiej!

Andrzej

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry