Jak wybrać idealne imię dla kota?

Wybrać idealne imię dla kota wcale nie jest łatwo. Przylgnie do niego na całe życie, będziemy je wypowiadać nie tylko w zaciszu domowym, ale i w obecności gości (zapomnijmy więc o jakiś obraźliwych czy ośmieszających imionach!).

Wygląd

Możemy kierować się, zainspirować się wyglądem. Może jest wyjątkowo czekoladowy? Pręgowany niczym tygrys, z nadwagą, wyjątkowo sumiastymi wąsami albo wyrazistymi oczami? Może być zatem Czekoladka, Zmierzch, Puszek Wąsacz czy Sherlock.

Osobowość

To najczęstsza inspiracja. Śmieszek, Księżniczka, Książę (albo ich synonimy czy wyrazy bliskoznaczne) to najczęściej wybierane imiona, mówiące wiele o charakterze i osobowości naszego kota.

Poprzednie imię

Często zdarza się tak, że bierzemy pod swój dach dorosłego już kota, np. od znajomych czy też przygarniamy ze schroniska. Wówczas możemy albo pozostać przy poprzednim imieniu, albo też wybrać podobnie brzmiące, np. Lala – Laura.

Postać literacka, historyczna, celebryta

Kolejna inspiracja. Znane nam są koty o takich imionach, jak Sirius, Lupin czy Snape (z cyklu książek o Harry Potterze), Greebo, Behemot, ale i Dylan, Hendrix, Ellison czy Dickens. Zależy, co kto lubi, co kto sobie ukochał.

 

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry