Ta książka jest kotem, Ta książka jest psem – recenzja

Kiedy pod ręką mamy kota i dobrą książkę życie wydaje się piękniejsze. Nie tylko podczas przymusowej kwarantanny, którą zafundował nam z początkiem roku ten (…) koronawirus. Epitety sobie tym razem daruję, bo tym razem piszę głównie do dzieci. No dobrze, do tych starszych dzieci – ich rodziców – również.

Zatem wiemy już, że kot i książka to dobre połączenie. A co, gdyby książka była jednocześnie kotem? Byłoby chyba super, prawda? Takie małe, w sensie dosłownym, cudeńko trafiło niedawno w nasze ręce.

Ta książka jest kotem”, bo o niej mowa, ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wydawnictwa z wieloletnimi tradycjami jeżeli chodzi o pozycje dla dzieci.

W pierwszej chwili wydawało mi się, że to tytuł zdecydowanie na wyrost, ale nie! Ta książka naprawdę jest kotem, bo ją głaskać, drapać pod brodą i za uszami, a nawet nadać jej imię. Wyobrażacie sobie?

Na dodatek, jeżeli odpowiednią ją potraktujesz, zadowolony kot od razu ci się odwdzięczy – po odwróceniu strony zobaczysz, jak przyjął twoje słowa i pieszczoty.

Fantastyczny pomysł Silvii Borando to ciepła i serdeczna opowiastka. To świetne ćwiczenie dla dziecka, nie tylko rozwijające zdolności manualne, ale i zachęcające do angażowania podczas lektury i zabawy różnych zmysłów. Co dla mnie jednak najważniejsze – i zapewne dla innych kociarzy – uczy najmłodsze dzieci poznawać koci świat. Uczy kociej mowy ciała, empatii wobec potrzeb zwierząt i umiejętności przewidywania ich zachowań.

Miłe w tym wszystkim jest również to, że wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało swoisty dwupak dla miłośników zwierząt. Równocześnie bowiem ukazało się analogiczne wydawnictwo: „Ta książka jest psem!”, autorstwa Lorenzo Clerici.

Zdecydowanie warto polecić je właśnie w dwupaku. Bez względu na to czy jesteś kociarzem czy psiarzem i tak zrobisz tym dobry uczynek. Też w dwupaku: dasz dzieciakom odrobinę zabawy, a przy tym nauczysz je lepiej pojmować świat zwierząt. Zdecydowanie warto!

Andrzej

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ta książka jest kotem, Silvia Borando
ilustrator: Silvia Borando
tłumacz: Joanna Wajs
oprawa twarda
rok wydania: 2020
liczba stron: 28
format: 200 x 170 mm
przedział wiekowy: 0-6

Ta książka jest psem, Lorenzo Clerici
ilustrator: Lorenzo Clerici
tłumacz: oprawa: twarda
Joanna Wajs
rok wydania: 2020
liczba stron: 28
format: 200 x 170 mm
przedział wiekowy: 0-6

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Przewiń do góry