Kot na kocie na smartfonie – Cat Bird

Koty są mega popularne. Koty są wszędzie. Koty zawojowały media społecznościowe, Facebook’a, Instagram’a, sms-y i emoji. To wszyscy wiedzą, o tym nie trzeba przekonywać. Jakże zatem mogłoby ich zabraknąć na naszych smartfonach? I nie mówię tu o tapetach czy ikonkach, ale o grach i aplikacjach o kotach, na temat kotów lub z kotami w roli głównej. Warto się z nimi zapoznać, postanowiłem zatem rozpocząć dzisiaj nowy cykl: Techno Kot!

Koty uwielbiają się bawić, zatem my też zaczniemy od zabawy. Od gry Cat Bird, dostępnej na systemy Android i iOS, która wzrusza z kilku co najmniej powodów. Po pierwsze, rzecz oczywista, kot gra w niej główną rolę. Po drugie – jest to powrót do przeszłości. Gra platformowa, a te, jak wiadomo, były hitem już na automatach, o pierwszych konsolach nie wspominając. Po trzecie zaś jest to gra „rozpikselowana” (niczym właśnie ze wspomnianych automatów lub komputerów typu Atari czy Commodore). W dobie rzeczywistości wirtualnej, rzeczywistości rozszerzonej wydawać by się to mogło anachronizmem lub kuriozum. Ale ma swój smaczek!

Akcja rozgrywa się na planecie w kształcie… kota, na której śpi… kot. Mnie pomysł ten przypomina trochę Pratchett’owski Świat Dysku, który opierał się grzbietach czterech słoni stojących na skorupie wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat.

Słodką, kocią drzemkę przerywa nam deszcze meteorytów, który sprawia, że fruniemy przez wszechświat. Tylko po to, by wylądować na kolejnej „kociej” planecie. Okej, kotów mamy już aż nadmiar, a gdzie tytułowy Bird? Może na nowej planecie? Może wysłano nas tam, by rozprawić się z bandą wstrętnych ptaszysk? Otóż nie, otóż myliłem się – a zapewne i sporo z Was pomyślało o polowaniu na ptaki – polowania nie będzie. To my będzie „kocim ptakiem”, albowiem główny bohater gry, niczym postać z komiksów Marvela, wyposażony jest w skrzydła.

Fruwając na skrzydłach, spadając na cztery łapy, do przejścia mamy ponad 40 bardzo zróżnicowanych (pod względem wielkości i trudności) poziomów. Będziemy musieli również pokonać trzech tzw. głównych bossów. Ale Cat Bird to nie tylko skakanie po ruchomych platformach i walka z potężnym czarnym charakterem. Konieczne jest również główkowanie. Umiejętność logicznego myślenia, planowania, strategii, np. po to, by zdobyć bonusowe przedmioty czy klucz, który pozwoli nam na opuszczenie danej planszy.

Kot z ptasimi skrzydłami, konsolowa platformówka na smartfonie, piksele, od których bolą oczy… trzeba przyznać, że twórcy gry pojechali niejako „po bandzie”. Czy udało im się stworzyć hit czy kit? Przekonajcie się sami!

Do pobrania: AndroidiOS

ilustracje: Google Play

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Przewiń do góry