brudne uszy kota czyszczenie uszu

Brudne uszy kota

Brudne uszy kota to problem wielu kotków i  ich właścicieli. Pół biedy, jeżeli to tylko brud. Gorzej, jeżeli w uszach naszego kotka zalęgł się świerzbowiec uszny. Dlatego też dobrze byłoby odwiedzić weterynarza, by dowiedzieć się, co tak naprawdę jest naszemu kotu.

Jeżeli dopadła nas ta przykrość, jaką jest świerzbowiec uszny, to konieczne będzie przepłukiwaniu uszu i mycie ich specjalną maścią, którą zapisze nam weterynarz. Objawy świerzbu to między innymi dziwne zachowanie kota – kot się niepokoi, denerwuje, ociera głową – oraz dziwny kolor lub brzydki zapach wydzieliny z uszu. Wówczas koniecznie trzeba odwiedzić weterynarza. Sami lepiej nie eksperymentujmy, bowiem możemy narobić więcej szkody, niż pożytku.

Jeżeli uszy są po prostu tylko brudne, możemy zająć się ich pielęgnacją sami, w domu. W sklepach znajdziemy pełną gamę środków do płukania i czyszczenia uszu, ale wielu właścicieli kotów poleca po prostu zwykłą oliwkę dla dzieci lub sól fizjologiczną. Pamiętajmy, że nie możemy kotu zalać ucha. wywijamy tylko małżowinę na lewą stronę i czyścimy dobrze nawilgoconym wacikiem do przeczyszczania uszu.

Nie zawsze brudne uszy to tragedia, która zmusza nas do wizyty u weterynarza. Niektóre koty po prostu już tak mają, że… niedokładnie się myją.

brudne uszy kota czyszczenie uszu

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry