4 projekty DIY, które możecie wraz z dziećmi zrobić dla swoich kotów

Utknęliście w czterech ścianach na przymusowej kwarantannie? Nudzi Wam się, a macie dzieci i koty? Hm, jeżeli macie dzieci i koty, to na pewno Wam się nie nudzi, ale i tak spróbujcie oderwać się od telewizora, komputera i zróbcie coś dobrego. Dla całej rodziny. Mamy na to przepis.

Połączcie przyjemne z pożytecznym: zaangażujcie do wspólnej zabawy dzieciaki, a przy okazji sprawcie miłą niespodziankę kotu. W sieci (no tak, mieliście się oderwać od komputera, ale zróbcie wyjątek) bez problemu znajdziecie setki poradników, instrukcji, a nawet filmików na różnego rodzaju kocie DIY (Zrób To Sam). Wybrałem dziś dla Was kilka najprostszych – bo sam mam dwie lewe ręce i z daleka omijam rzeczy, do których instrukcja liczy więcej niż pół strony tekstu. Na tyle prostych, że bez problemu zrobicie je z dziećmi w dowolnym – prawie – wieku. Dla równie, co ja, leniwych dodałem też autorskie przepisy na stworzenie prezentowanych poniżej gadżetów.

1. Legowisko dla kota bez szycia

Będziesz potrzebował:
Dwa kawałki polaru dokładnie tego samego rozmiaru
Jedna niepotrzebna poduszka albo stare podpinki, wypełniacze, itp.
Nożyce
Linijka
Taśma, np. dwustronna lub maskująca.

Instrukcja:
Dopasuj kawałki tkaniny, zwiąż delikatnie na rogach. Do środka włóż poduszkę lub wypchaj innymi, dowolnymi „wypełniaczami” (miękkimi!). Zwiąż mocniej rogi tkanin. Możesz je także dodatkowo zabezpieczyć taśmą. Boki tkaniny możesz przyciąć nożyczkami, postrzępić, tworząc gustowne frędzelki.

Moja wersja: Zostaw otwartą szafę z półkami na ubrania, wysuniętą szufladę na skarpetki. Kot sam zorganizuje tam sobie natychmiast najlepsze legowisko na świecie.

koty śpią w szafie
Na sweterkach i dżinsach śpi się najlepiej

2. Zabawka dla kota z wkładu po ręcznikach papierowych (lub papierze toaletowym)

Będziesz potrzebował:
Pusta kartonowa rolka-wkład po ręcznikach papierowych lub papierze toaletowym
Nożyce
Smakołyki (opcjonalnie)

Instrukcja:
Nacinanamy rurkę na obu końca tworząc paski szerokości palca. Wyginamy nacięte paski na zewnątrz. Zawijamy je ze sobą, przeplatając tak, żeby utworzyły bryłę. Do środka można wrzucić kocie smakołyki albo kocimiętkę.

Moja wersja: Po prostu rzuć kotu wkład po rolce. Jeszcze zabawniejsze jest rzucenie całej rolki papieru toaletowego, ale ten w dzisiejszych czasach lepiej oszczędzać.

kot bawi się rolką
Jak mawiali moi rodzice: dobre dziecko byle czym się zabawi

3. Zabawka z kocimiętki z polaru

Będziesz potrzebował:
Kwadratowy kawałek polaru lub dowolnej tkaniny dowolnego rozmiaru
Kocimiętka.

Instrukcja:
Wytnij z tkaniny kwadrat, połóż na twardej powierzchni. Na środek tkaniny rozsyp trochę kocimiętki. Zwiąż mocno wszystkie przeciwległe rogi.

Moja wersja: Zaparz sobie herbatę miętową albo ziołową. Lucky, dla przykładu, dostaje świra na punkcie herbatki dla wrzodowców. Porywa torebkę, rozrywa, tarza się w niej, wącha, galopuje z nią i wokół niej, jakby wstąpił w niego demon. Norma.

kot kubek
W oczekiwaniu na popołudniową herbatkę

4. Domek dla kotka

Będziesz potrzebował:
Kartonowe pudełko
Markery, farby, naklejki lub inne ozdoby (przyjazne i bezpieczne dla kota!)

Instrukcja:
Weź kartonik, pudełko i… puść w ruch wyobraźnię! Możesz w nim wyciąć otwory różnego kształtu, dać dziecku do ręki markery, farby i niech szaleje! Może pomalować pudełko na różne kolory, przyozdobić naklejkacmi

Moja wersja: Nie spiesz się i nie męcz się z rozpakowywaniem paczki, która właśnie do Ciebie nadeszła. Kot poradzi sobie szybciej i mniej się przy tym zmęczy. Ba, nawet będzie się dobrze bawił. Nie spiesz się z wyrzucaniem pudełka na śmietnik. Kotu posłuży jeszcze długo (do czasu nadejścia kolejnej paczki).

kot w kartonie
Very Important Pet
kot w kartonie
To ja ci pomogę to rozpakować…

A może sami stworzyliście już jakiś koci gadżet? Pochwalcie się nim na naszym fanpejdżu KociaKolyskaCats!

Andrzej

Facebookpinterestmail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Przewiń do góry