Everything about cats, kittens. Cats health, cats education, cats behavior, cats care, funny cats, cats tips, cats memes.

Kot na kocie na smartfonie – Cat Bird

Koty są mega popularne. Koty są wszędzie. Koty zawojowały media społecznościowe, Facebook'a, Instagram'a, sms-y i emoji. To wszyscy wiedzą, o tym nie trzeba przekonywać. Jakże zatem mogłoby ich zabraknąć na naszych smartfonach? I nie mówię…

Czytaj dalej

Kot aforyzmy powiedzenia złote mysli

Ala ma kota.
Autor: Marian Falski, Elementarz
Gdy obcujemy z żywym kotem, odkrywamy w sobie nagle potrzebę, by go obserwować i opisywać. Dostrzegamy, że kot opisany słowami jest znacznie ciekawszy od swego wizerunku, ponieważ w grę wkracza człowiek. Człowiek, który opisuje kota, towarzyszy mu w każdej sytuacji. (…) Ale koty potrafią nawet w najmniej wykształconych ludziach na chwilę obudzić pisarza. Miłośnicy kotów aż kipią od obserwacji, doświadczeń, przeżyć, komentarzy i pytań do Pana Boga – i co z tym zrobić? (…) Przede wszystkim pragną podzielić się swym odkryciem, że każdy kot jest jedyny w swoim rodzaju, że każdy „ma – cytuję – swój wyznaczony los i swoją niepowtarzalną osobowość”. Zawsze w tego typu wiadomościach kryje się zdumienie: tak jak my, ludzie.
Autor: Eugen Skasa-Weiss, Sztuka mruczenia, tłum. K. Wierzbicka
(więcej…)

Czytaj dalej

Kot w poezji – cytaty

A gdyby, przypadkiem, ociężały koń przechodził obok
Le Chat
Tylko poruszy uchem
Z eleganckim
Lekceważeniem
Autor: Nina Kuntz
Źródło: Jake Page, Jak koty widzą świat i ludzi?, tłum. Maja Kittel, wyd. Bellona, Warszawa 2010, s. 15.
(więcej…)

Czytaj dalej

Kot w literaturze pięknej – cytaty

A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Autor: Ewa Białołęcka, Naznaczeni błękitem 2
(więcej…)

Czytaj dalej
Close Menu